КОЛИ З’ЯВИЛОСЯ КРІСЛО?

КОЛИ З’ЯВИЛОСЯ КРІСЛО?

Прообрази сучасних крісел з'явилися ще в Давньому Єгипті та Месопотамії. При археологічних розкопках на території Месопотамії була виявлена мозаїка зі сценою бенкету шумерів, яка відноситься до III тисячоліття до н. е. На цій сцені знатні гості сидять на невисоких церемоніальних кріслах. Спинка крісла досягала плечей сидячої людини, а ніжки крісла були вирізані у вигляді ніг копитної тварини.

У Стародавньому Єгипті спинка тронного крісла фараона Тутанхамона була оброблена золотом, на самій спинці був зображений бог сонця Ра, а підлокітники виконані у формі лева.

Подібні жорсткі крісла існували в Стародавній Греції. Крісла, вкриті тканиною або хутром, вперше з'явилися у жителів Стародавнього Риму.

Після падіння Римської імперії крісла майже зникають з ужитку і повертаються лише в готичний період (XII-XV ст.) - тоді крісло стає більш поширеним предметом побуту, але воно поки ще незручне і являє собою жорсткий дерев'яний стілець з підлокітниками.

У XVI столітті в Голландії з'являються більш комфортабельні крісла, оббиті шкірою. Незабаром після цього крісла отримують широке поширення у Франції і стають справжнім витвором мистецтва.

У XIX столітті у Великобританії набувають поширення плетені крісла - спочатку в заміських садибах, а потім і в містах.

З найбільш цікавих тенденцій XX століття слід відзначити популярність металевих крісел, а пізніше виникає мода на крісла з шкіряною оббивкою.

Крісла мають довгу історію розвитку, в ході якої вони перевтілювалися і удосконалювалися. 

Сучасні крісла зручні, красиві і неймовірно різноманітні – саме такі Ви знайдете у нас.