Як вибрати матрац?

Купуючи матрац, кожен з нас може зіткнутися з проблемою: як правильно вибрати матрац, який забезпечить максимальну зручність, а також комфортний і міцний сон. Не секрет, що будь-який матрац, насамперед, повинен підтримувати правильне положення тулуба під час сну, знімати втому та напругу, заряджати енергією та бадьорістю на цілий день.

Але матраци бувають різні, і ті моделі, які підійдуть для одного покупця, для іншого будуть неприйнятними. Саме тому важливо знати, як правильно вибрати матрац.


Види матраців за конструкцією

У продажу ви можете зустріти матраци з безпружинним або пружинним блоком. Давайте розберемо їх основні відмінності.

Пружинні матраци – до таких матраців входить блок пружин і шари різних наповнювачів. Пружини можуть бути поєднані між собою або незалежні одна від одної.
Залежний пружинний блок - пружини об'єднані в одну систему, тому тиск тіла розподіляється відразу на всю поверхню матраца, ця особливість не дає даним моделям забезпечувати належного ортопедичного ефекту. Після кількох років експлуатації пружини ламаються, перетираються і починають рипіти. Використовується переважно для виготовлення матраців економ-класу.

Незалежний пружинний блок – використовуються окремі пружини, що знаходяться у спеціальних чохлах, зшитих між собою. Вони можуть мати різний діаметр, а відтак і різну кількість на один квадратний метр. Що більше пружин буде використано, то краще буде точкова еластичність. За низького показника еластичності матрац швидко покриється впадинами і про якісний сон можна буде забути. До переваг можна віднести використання пружин з різною жорсткістю, що дозволяє досягти максимального ортопедичного ефекту.

Безпружинні матраци - відрізняються від пружинних меншою висотою та більшою жорсткістю. Вони можуть складатися з одного або кількох шарів. В якості наповнювача можуть використовуватися як натуральні, так і штучні матеріали.


Наповнювачі для матраців

Наповнювачі для матраців - фільтр настилу повинен бути виготовлений із жорсткого матеріалу, здатного оберігати інші шари наповнення від пошкодження. Додаткові властивості, наприклад, м'якість або жорсткість надає матрацу наступний шар наповнювача.

Латекс - матраци з таким наповнювачем вважаються найякіснішими та найкращими. В їх основі знаходиться натуральний латекс, який виготовляється із спіненого екстракту соку каучукового дерева. Таке наповнення забезпечує пружність, довговічність, чудову циркуляцію повітря та стійкість до зовнішніх впливів. Матраци мають гарний ортопедичний ефект, можуть комбінуватися з іншими матеріалами і мати різну жорсткість.

Штучний латекс - матраци виготовляються за тією ж технологією, що і поролон - методом спінювання. За властивостями його можна порівнювати із натуральним латексом. Можуть мати різну пружність та жорсткість, які залежатимуть від кількості та діаметра отворів, а також від щільності піногуми. Дають гарний ортопедичний ефект. Матраци часто поєднують з іншими наповнювачами, у тому числі й натуральними.

Кокосова койра або кінське волосся - натуральний матеріал, що має високу жорсткість, міцність і гігієнічність. Щоб зробити кокосове волокно максимально довговічним, його просочують латексом.

Волокно абаки – одержують із тропічної рослини Абаки (текстильного банана). При виробництві волокна переплітають, що робить цей матеріал пружним, гнучким і максимально жорстким.

Повсть – виробляють із вовни овець або з бавовняної сировини. Досить зручний у використанні як узимку, так і влітку, оскільки не проводить тепло.

Спанбонд – синтетичний нетканий матеріал-наповнювач, який видобувають із поліпропілену. Характеризується такими властивостями, як гіпоалергенність, пружність, екологічність та довговічність.

Джут – натуральний волокнистий матеріал, який одержують із рослини Corchorus. Він антибактеріальний, екологічний і не викликає алергії.

Ватин (вовняна або бавовняна вата) - схильний до скочування та має малу пружність. Належить до найгірших наповнювачів.

Поролон (пінополіуретан) - має непогані властивості еластичності та пружності, особливо його латексоподібні види. Неякісний дешевий поролон, що має низьку щільність, швидко починає кришитися та просідати.


Оббивні матеріали для матраців

Важливу роль грає оббивний матеріал.

Жаккард – міцна, щільна та довговічна тканина, яка вважається найкращим оббивним матеріалом. Вона може бути натуральною, повністю синтетичною або з додаванням синтетики. Оптимальним варіантом, при виборі оббивної тканини, є змішані види.

Флок - не найкращий варіант, оскільки не пропускає вологу та повітря, тому матрац не дихатиме.

Рівень жорсткості у матраців

За рівнем жорсткості матраци бувають м'якими, середніми, середньо-м'якими, середньо-жорсткими, жорсткими та дуже жорсткими.

Занадто м'який або занадто жорсткий матрац може викликати дискомфорт, тому матрац слід вибирати, виходячи з особистих уподобань та фізичних особливостей. Чим старша людина, тим м'якший їй потрібний матрац. Дітям рекомендується спати на жорстких поверхнях. Людям віком 20-50 років можна зупинитися на моделях середньої жорсткості.

Вибираючи жорсткість матраца, слід звернути увагу на свою вагу. Для ваги до 60 кілограм підійде м'яка або середньої жорсткості модель. Від 60 до 90 кілограмів рекомендується середня жорсткість, більше 90 кілограмів підійде жорсткий або підвищеної жорсткості матрац.

Розмір матраца - стандартні розміри для односпального ліжка 0,8х1,9м., 0,8х2м. або 0,9х2м, для двоспальних ліжок можна замовити один повноцінний матрац 1,6х2м або два односпальні матраци. Безпружинні матраци мають висоту в середньому 10-15 см., пружинні 17-25 см. Чим більша висота матраца, тим більше в ньому наповнювачів, відповідно і вища його вартість. Якщо потрібні моделі спеціальних розмірів, можна виготовити їх на замовлення.

Вибираючи матрац зверніть увагу на наступні характеристики:

  • Рівень жорсткості;
  • Внутрішню конструкцію та наповнювач;
  • Габаритні розміри;
  • Матеріал покриття, якщо ви страждаєте від алергії, необхідно віддати перевагу покриттю з натурального волокна;
  • Зовнішній вигляд;

Найкращий спосіб при покупці матраца – прилягти на нього. Якщо Вам буде комфортно та затишно, то ви робите правильний вибір.

В салонах меблевих магазинів Melvin, а також на нашому сайті,  представлений широкий вибір матраців. Якщо ви хочете купити в Луцьку, Рівному, Горохові чи Володимир-Волинську якісний матрац, завітайте в один з наших магазинів, або скористайтеся онлайн-каталогом.